0

Kuri taro korta atitinka jūsų zodiako ženklą: kiekvienos kortos reikšmė

Share
  • 2023-01-31


Taro kortos, kaip ir astrologija, šimtmečius buvo naudojamos kaip savęs atradimo, dvasinio vadovavimo ir ateities įžvalgos įrankis. Ir nors Taro ir astrologija skiriasi, jie turi daug bendro. Jau XVIII amžiuje šį ryšį pradėjo pastebėti ir užmegzti tarologai ir ezoterikai. Jie ieškojo susikirtimo taškų tarp astrologijos, Taro, kabalos, runų ir kitų senovės orakulų.

Koks skirtumas?


Taro ir astrologijoje vyrauja skirstymas į elementus. Astrologijoje visi zodiako ženklai priklauso keturiems elementams: žemei, orui, ugniai ir vandeniui. Taro kostiumai atitinka tuos pačius elementus: Pentaklai – Žemė, Kardai – Oras, Lazdelės – Ugnis ir Taurės – Vanduo.

Hermetinis Auksinės aušros ordinas, seniausia okultinė organizacija, palygino zodiako ženklus su skaitinėmis Arkanų reikšmėmis. Būtent toks požiūris šiandien yra labiausiai paplitęs.

Žinodami, kuri taro korta valdo jūsų zodiako ženklą, padėsite giliau suprasti save, taip pat iššūkius, su kuriais galite susidurti šiame gyvenime, ir dvasines pamokas, kurias reikia išmokti.

Kuri taro korta atitinka jūsų zodiako ženklą

Avinas (kovo 21 d. – balandžio 20 d.): imperatorius (IV Arcana)

Ugnies ženklas Avinas, valdomas Marso, atitinka Imperatoriaus Arkaną. Imperatorius yra lyderis. Tas, kuris naudojasi savo charizma, žavesiu ir įtikinimo galia, kad kiti darytų tai, ko jis nori. Žmonės, gimę po Avino ženklu, yra orientuoti į veiksmą, mėgsta kontroliuoti ir dominuoti situaciją.


Jautis (balandžio 21 d.–gegužės 21 d.): hierofantas (V Arcana)

Tai nustebins ne vieną Jautį, nes dauguma jų yra kritiški religijos atžvilgiu ar net laikomi ateistais, tačiau būtent nenoras aklai tikėti ir nuolatinis tiesos ieškojimas juos stipriai sieja su Hierofantu – „šventųjų paslapčių valdovu“. Jautis yra visuomenės ramstis, atkaklus, patikimas ir vertas pasitikėjimo. Jautis žino visą tiesą.

Dvyniai (gegužės 21 d. – birželio 21 d.): įsimylėjėliai (VI Arcana)

Dvynių ženklas yra dvejetainis, jį valdo bendravimo dievas Merkurijus. Taro Dvyniams atstovauja Įsimylėjėlių Arkanas. Ši korta paremta istorija apie Adomą ir Ievą, kurie dažniausiai vaizduojami stovintys šalia Gyvybės medžio ir Išminties medžio. Meilužės Arkanas simbolizuoja bendravimą ir bendruomeniškumą, išryškindamas Dvynių poreikį santykiams.

Vėžys (birželio 21 d.–liepos 22 d.): Chariot (7-asis Arkanas)

Vėžys atitinka Karietos Arkaną. Žemėlapyje esantis karietos vairuotojas yra veiksmo žmogus. Ir, kaip ir visi vėžiai, jis nešioja šarvus, nes turi neįtikėtiną saugumo troškimą. Be to, karietininkas dažnai vaizduojamas su mėnuliu ant šarvų, ir visa tai yra slapta ir paslėpta. Karieta yra vidinio ryžto ir patvirtinimo per protą ir intuiciją korta.


Liūtas (liepos 23 d. – rugpjūčio 23 d.): jėga (VIII Arkanas)

Ugninis Liūto ženklas atitinka Jėgos Arkaną, kas akivaizdu net ir vizualiai: kortoje pavaizduota mergelė, tramdanti liūtą. Tai stiprybės korta, kai žmogus žino, kad turi liūto valią – tiek fizinę, tiek dvasinę – ir gali užtikrintai bei drąsiai susidoroti su visais iššūkiais.

Mergelė (rugpjūčio 24 d. – rugsėjo 22 d.): Atsiskyrėlis (IX Arkanas)

Zodiako Mergelės ženklą atitinkanti Taro korta iš pirmo žvilgsnio nėra tokia aiški ir tiksli kaip Liūtas ar Dvyniai: ji atitinka Atsiskyrėlį – vienišą senuką, vaikštantį tamsoje su žibintu. Tačiau būtent šis Arkanas parodo, koks nuobodus gali būti išorinis pasaulis Mergelei, kuri yra daug jautresnė, nei ji mano. Ši korta skatina branginti savo vidų. Vidinė Atsiskyrėlio išmintis atskleis Mergelės gyvenimo prasmę.

Svarstyklės (rugsėjo 23 d. – spalio 23 d.): teisingumas (XI Arcana)

Teisingumas asocijuojasi su zodiako ženklu Svarstyklėmis – ir tai taip pat akivaizdu: jos kairėje rankoje pačios svarstyklės yra kairėje, o kardas dešinėje, kaip ir pats Svarstyklių ženklas, priklauso Oro stichijai. Svarstyklės yra žinomos dėl savo teisingumo jausmo. Šis Arkanas moko Svarstykles, kaip susidoroti su pasaulio neteisybėmis ir gyventi pagal savo sprendimus.


Skorpionas (spalio 23 – lapkričio 22 d.): mirtis (Arcanum XIII)

Nenuostabu, kad gyvūnas, kurio įkandimas yra pavojingas gyvybei, atitinka mirties Arkaną. Laimei, ši korta išreiškia ką kita: ji rodo gyvenimo atsinaujinimą ir pasikeitimą. Skeletas yra kažkas, kas mums svarbu ir visada lieka su mumis. Mirties Arkanas ragina paleisti žmones ir daiktus, kurie mums nebetarnauja, kad judėtume į priekį: kaip Skorpionas nusimeta odą, kad atgimtų.

Šaulys (lapkričio 23 d. – gruodžio 22 d.): Saikingumas (XIV Arcana)

Šaulys yra pusiau žmogus, pusiau arklys, mažai arba visiškai nevaldantis savo impulsų. Žinoma, Arcana Temperance tapo geriausiu šio moraliai sudėtingo ženklo atstovu. Abstinencijos korta – Šaulio kovos su laisvės skoniu simbolis, pajutęs, kad Šauliai sugeba nuvažiuoti toliau, nei ketino. Arkanas ragina išlaikyti stabilumą, nepaisant visų gyvenimo peripetijų, būti nuosaikiems savo idėjose ir veiksmuose.

Ožiaragis (gruodžio 22 d. – sausio 20 d.): Velnias (XV Arkanas)

Ožiaragis – ištikimas, šiek tiek naivus ir labai atkaklus – atrodytų, kad Arkanas Velnias netinka. Bet jau vizualiai yra panašumas: ir zodiako ženklas, ir Velnias žemėlapyje yra pusė ožio. Abi būtybės – ir Ožiaragis, ir Velnias – reprezentuoja jėgas, siekiančias sėkmės, tačiau suvaržytas žemiškų lūkesčių. Ir abu yra pavaldūs visokioms pagundoms. Net velnias nori, kad Ožiaragis žinotų, kas jam gerai, o kas blogai. Tačiau Ožiaragis turi to išmokti iš patirties.


Vandenis (sausio 21 d. – vasario 19 d.): žvaigždė (XVII Arkanas)

Dėl savo pavadinimo Vandenis dažnai klaidingai laikomas vandens ženklu, iš tikrųjų yra oro ženklas, vėjas, varantis bangas. Taro korta, atitinkanti Vandenį, yra Arkanų žvaigždė. Kaip ir Vandenis, šioje kortoje pavaizduota deivė valdo vandenį (emocijas) ir pila jį ten, kur gali būti naudinga. Vandeniams tai labai svarbu. Kaip ir Žvaigždės Arkanas, Vandenis yra optimistiškas ir svajingas.

Žuvys (vasario 19 d. – kovo 20 d.): Mėnulis (XVIII Arkanas)

Zodiako ženklas Žuvys atitinka Arkaną Mėnulį. Kaip ir Žuvys, Mėnulio korta asocijuojasi su svajonėmis, idealizmu ir nesąmoningumu. Mėnulis taip pat reprezentuoja ryšį su mūsų šešėliu, suteikia mums galimybę pamatyti nematomą, pasinerti į savo „aš“ gelmes. Mėnulio korta primena Žuvims, kad reikia įsiklausyti į savo fizinio kūno energiją, kuri labai jautriai reaguoja į gyvenimo aplinkybes ir signalizuoja apie teisingą reakciją.


WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com