0

Mokslininkai įrodė, kokia iš tikrųjų buvo karalienės Kleopatros išvaizda

Share
  • 2023-01-29


naujienos

Mokslininkai įrodė, kokia iš tikrųjų buvo karalienės Kleopatros išvaizda


Kalbos apie Egipto karalienę Kleopatrą nerimsta iki šiol. Žmonės bando suprasti, kaip ji iš tikrųjų atrodė, nes vienose platformose kalbama apie jos neįtikėtiną grožį, o kitose skelbiama, kad mergina buvo itin erudita ir charizmatiška, kas žavėjo vyrus, tačiau nepasižymėjo maloniais veido bruožais.


Filmo kadras

Kaip Kleopatra atrodė, pasak britų istorikų iš muziejaus

Karalienė turėjo didelę nosį, aštrų smakrą ir plonas lūpas, jos bruožai buvo šiurkštūs, o veido oda buvo tamsi.

Pilna figūra buvo paveldėta iš jos protėvių. Kadangi dauguma Makedonijos Ptolemėjų dinastijos buvo apvalių formų ir netaisyklingų veido bruožų.

Kaip Kleopatra atrodė pagal egiptologės Sally Ann Ashton tyrimą

Kembridžo istorikė atliko didžiulį tyrimą, kurio metu sukūrė Kleopatros tapatybę, kuri visiškai skiriasi nuo karalienės išvaizdos filmuose ir vadovėliuose.

Kokia buvo Kleopatros išvaizda, pasak istoriko Plutarcho 

Istorikas teigė, kad Kleopatros grožis nebuvo žavus, mergina žavėjo vyrus savo nepralenkiamu protu, charizma ir erudicija. Dėl žavingo balso ir kalbos, aplinkiniai ja džiaugėsi.

Vivien Leigh kaip Kleopatra

Taigi, jei apibendrinsime daugelio istorikų rezultatus į vieną, paaiškės: Kleopatra buvo visai ne gražuolė, o visus užkariavo puikiu protu, puikiai išsakyta kalba ir žavinga charizma.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com