0

Skaniau nei čeburekai ir beliašai. Apetitą keliantys suktinukai: paprasta tešla, be mielių

Share
  • 2022-12-16


Čeburekai ir beliašai teisėtai gali būti laikomi svarbia gastronominės kultūros dalimi ne tik namuose, bet ir mūsų šalyje. Šio tipo kepiniai SSRS buvo parduodami tiesiogine prasme visose perpildytose vietose. Nesvarbu, ar tai buvo eilinė stotis, ar parkas, visur stovėjo palapinės, prekiaujančios pyragaičiais ir baltais.

Patiekalų populiarinimą palengvino tai, kad miestelėnai buvo pavargę nuo močiutės pyragų ir norėjo kažko naujo. Atitinkamai, čeburekai ir beliašai tapo viliojančiu analogu.


Dabar tokio tipo kepinių galite rasti ir įvairiose parduotuvėse, palapinėse bei kulinarijos punktuose. Tačiau dėl kai kurių šefų aplaidumo čeburekai ir beliašai susilaukė abejotinos šlovės.

Kad netaptume nekokybiškų ingredientų auka, namuose gaminsime kažką panašaus į beliašus ir čeburekus.

Ingredientai mėsos kukuliams:

  • vanduo – 250 ml;
  • druska – 1,5 šaukštelio;
  • grietinė – 80 g;
  • svogūnas – 1 vnt;
  • miltai – 450 g;
  • malta mėsa – 350 g;
  • kepimo milteliai – 1,5 šaukštelio

Mėsos kukulių paruošimas:


Svogūną supjaustykite mažais kvadratėliais, sumaišykite su malta mėsa keptuvėje su augaliniu aliejumi. Į įdarą įberkite šaukštelį druskos, išmaišykite ir kepkite, kol iškeps ant vidutinės ugnies.

Šiuo metu vandenį pašildome iki 65–70 laipsnių, į skystį įpilame druskos ir grietinės. Miltus ir kepimo miltelius persijokite į sumaišytus produktus, užminkykite nelipnią ir elastingą tešlą.

Palikite tešlą šiltoje vietoje 15 minučių po dangčiu arba maistine plėvele. Tešlą padaliname į 10 lygių dalių, kiekvieną iškočiojame į stačiakampį 2 mm storio sluoksnį.

Dėti po šaukštą įdaro sluoksniais, susukti į vamzdelius. Nepamirškite gerai užsandarinti galų.


Ant vidutinės ugnies keptuvėje įkaitinkite augalinį aliejų (100 ml), apkepkite vamzdelius iš visų pusių iki auksinės rudos spalvos.

Rekomenduojame prieš patiekiant vamzdelius palikti ant rankšluosčio, kad audinys sugertų visus riebalus.

Patiekite su grietine ar bet kokiu padažu.


WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com