0

Mokslininkai iššifravo XVII amžiaus laišką, kurį parašė demonų apsėsta vienuolė

Share


Daugelį metų mokslininkai bandė iššifruoti sesers Maria Crocifissa della Concesione paliktą žinią. Po 340 metų, 2018 m., mokslininkams iš Sicilijos pavyko. Tai, ką jie perskaitė, visus šokiravo.


1676 metų rugpjūčio 11 dieną paslaptingą laišką parašė mergina, kurios vardas buvo Isabella Tommasi. Jai tebuvo 15 metų, kai įstojo į vienuolyną Palma di Montechiaro. Po tonzūros ji pasivadino Maria Crocifissa della Concezione – pažodžiui „nukryžiuota Marija“.Palma di Montechiaro vienuolynas


Vieną rytą ji pabudo ir pamatė, kad jos rankos buvo apteptos rašalu, o priešais – popierius, ant kurio buvo surašyti nesuprantami simboliai. Kas ten parašyta, ji nežinojo. Šifrą sudarė graikų ir lotynų abėcėlės raidės, taip pat kirilicos ir net runų elementai.


14 paslaptingų eilučių buvo saugoma Palma di Montechiaro vienuolyne, o kopija buvo pristatyta į Agrigento katedros archyvą.

Marija kitoms vienuolėms pasakė, kad į ją įsikėlė pats velnias, „žmonių rasės priešas“, ir parašė šią žinią savo ranka. Vienuolės ja patikėjo ir paliko laišką vienuolyne tikėdamos, kad kas nors galės jį iššifruoti.Po 340 metų italų programuotojų grupė iš Katanijos tyrimų centro sugebėjo iššifruoti laišką. Mokslininkai panaudojo tamsiajame internete rastą iššifravimo programą. Jiems pavyko perskaityti dalį velnio žinutės.

„Girdėjome apie programinę įrangą, kurią, mūsų nuomone, naudoja žvalgybos tarnybos“, – sakė centro direktorė Daniele Abate. „Į programinę įrangą įkėlėme senovės graikų, arabų ir runų abėcėlę bei lotynų kalbą. Ir tai tikrai kažkas velniško“.


Sesuo Marija mokėjo kelias kalbas, o mokslininkai mano, kad ji išrado savo, remdamasi jų sinteze.

Iš iššifruotos žinios dalies matyti, kad Dievas, Jėzus ir Šventoji Dvasia yra „nenaudingas, perteklinis krovinys“, o „Dievas tiki, kad gali išlaisvinti mirtinguosius“. Taip pat žinutėje buvo parašyta, kad Dievą sugalvojo žmogus. Mokslininkai teigia, kad raštas nerišlus, nenuoseklus ir ne visada aiškus. Jie abejoja apsėdimu seseriai Marijai, kuri, jų manymu, sirgo šizofrenija ar bipoliniu sutrikimu.


WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com